Doprava nad 99€ zadarmo
0948 807 803 - Volajte
0 položiek
Za 0,00 €
Košík - zaplatiť

Inšpirujte sa farbami!

Chystáte sa maľovať svoj byt, no neviete sa rozhodnúť, ktorý odtieň bude ten najlepší? Nechajte sa inšpirovať!

Staré, dobré, tradičné...

Vzniká úplne nový dialóg medzi mestom a vidiekom – honba za životom v meste sa v inom pohľade vyrovnáva návratu na vidiek. Duchovný rozmer našich životov nám dáva pocítiť našu zakorenenosť do reality a univerzality: nikdy predtým nemalo toľko ľudí vlastné pozemky, nechovalo včely, nenakupovalo priamo od farmárov alebo nechovalo sliepky.

Nábytok, látky a doplnky sú inšpirované folkloristickou estetikou. Textil samotný sa vyznačuje spranými, pokrčenými a historizujúcimi efektmi, ktoré ho na dotyk zjemňujú a zmäkčujú. Vidiecke kocky, prúžky, plastické kvetinové motívy, hrubé tkaniny a rozsiahle pletené konštrukcie ­– to všetko prispieva k silnému pocitu domáckosti. Nábytok evokuje jednoduchosť a priamočiarosť života na vidieku: hojdacie kreslá, lavice a kuchynské stoly z pevného ovocného dreva, znovu objavená krása stropných trámov alebo prepletaný ratan. Všetky doplnky pôsobia robustne a masívne a sú vyrobené tak, aby dobre sadli do ruky.

Farebná paleta pripomína byliny, obilie a liečivé rastliny – tlmené a jemné tóny, ktoré evokujú autenticitu vidieckeho životného štýlu. Pôvodné farby, ktoré sa vyznačujú výrazným prírodným charakterom, sa takmer vymykajú módnym trendom, sú totiž nadčasové, uvoľnené a harmonické.

Tento obrodený koncept kolektívnej múdrosti a spoločenskej zodpovednosti ohlasuje renesanciu skutočných hodnôt domova a rodiny – blízkosti priateľstva v záujme stabilného a perspektívneho zajtrajška.

Romantická klasika

Sú umelecké objekty, ktoré sa stali synonymami kultúr, z ktorých pochádzajú: váza na holandské tulipány, kreslo z éry Ľudovíta XV., sklenený luster Murano alebo váza Ming. Či už zámerne, alebo nevedomky sme u nich prestali chápať ich skutočný kultúrny význam. Špičkoví dizajnéri na tieto ikony teraz hľadia celkom novým spôsobom a snažia sa znovu vzkriesiť pocit kultúrneho posolstva a úroveň mimoriadnej remeselnej zručnosti.

Naše domovy tak dnes znovu môžu byť oživené kúzlom tohto rafinovaného dizajnu. Čas tu už nie je sterilne nehybný, uplatňuje sa tu nový, nepredvídateľný posun – rodia sa nové tradície tam, kde sa umelecko-remeselné know-how snúbi s modernou technikou a krásou materiálov. Veď bez vízií dizajnérov umne spojených so schopnosťami remeselníkov k žiadnym inováciám nikdy nedošlo a dôjsť nemôže.

Tvary nábytku inšpirovaného dávno minulými historickými etapami sú oblé, mäkké, často čalúnené a oživené výšivkami či kožami; drôtené a štukové doplnky tvoria vtipné, provokatívne a svojrázne krásne objekty. Potlače a patchwork, pletenie a najrôznejšie aplikácie dodávajú klasickému/súčasnému imidžu celý rad provokatívnych a chytrých dizajnových významov.

Táto „ženská“ paleta je hrejivo upokojujúca, relaxačná a odráža sa v nej jemná elegancia, ktorá je ešte znásobená pridaním niektorých temných farieb, ako je cínová sivá, bronzová zeleň, laková červeň a staré zlato – farby, ktoré sú oddávna symbolom vysokej úrovne a štýlu.
Obnova dnes už historického dizajnu nám tak umožňuje pretvárať svoju budúcnosť a posúvať sa smerom k nej s trochou humoru a vtipu. Zdravý zmysel pre vizuálnu iróniu totiž utvára surrealistické kúzlo zajtrajška.

Sloboda...

Pravidlá sú tu preto, aby sa porušovali. Len život bez obmedzení môže priniesť skutočne nové podnety. Hra a experimentovanie s najrôznejšími kombináciami materiálov, farieb a foriem často vedie k veľmi prekvapivým výsledkom. Staré a nové, syntetické a prírodné, vkusné a gýčovité, vzácne a nahraditeľné – to je pravý taviaci kotol tvorivosti.

Konečný výsledok je vždy neočakávaný. Materiály sú kladené vedľa seba vzrušujúcim a provokatívnym spôsobom, aby vytvorili maximálne dramatický efekt. Škvrny, fŕkance, graffiti a spreje dodávajú umeleckému výrazu energiu, ktorá v sebe zlučuje slobodu a revolúciu. Zdanlivý pocit disharmónie materiálov a farieb v nás prebúdza celkom nový druh citlivosti.

Tieto nekonvenčné prístupy vytvárajú paletu so skutočným postojom, názorom – neočakávané farebné kombinácie provokujú naše vnímanie a predstavu o tom, čo je nám príjemné. Plastikovo jasné, číre farby sa šťastne a neviazane miešajú s množstvom tmavších odtieňov; žiarivé a čisté pastely sa snúbia so zemitými alebo, naopak, nežnými tónmi. Výsledné kombinácie asociujú náladu a obraz hravej, optimistickej vitality alternatívnej pouličnej kultúry.

Bez slobodného ducha by sme neboli schopní pohnúť sa vpred; odvaha líšiť sa vždy podnecovala pokrok v dizajne a umení. Táto živelná a odbojná rebélia je tou pravou energiou života.

Moderná fantázia

Naša narastajúca fascinácia polymérmi a živicami v mnohokrát šokujúcich farbách znamená, že sme už dospeli do štádia, keď môžeme slobodne oslavovať syntetiku a umelé materiály. Nábytok vykazuje ultraoblé línie a formu – prchavú a plynúcu, tvarovanú a bezšvovú, akoby rástla zo stien alebo z podlahy. Látky obsahujú hi-tech polyestery, leštené vinyly a laminované kombinácie, ktoré ohromujú oko svojou dokonalou hladkosťou.

Osviežujúca paleta akoby vyžarovala, prúdila a žeravela. Akoby sa pohybovala spôsobmi, ktoré sú zároveň radostné a nespútané. Nadvláda neutrálnej čiernej a bielej sa končí – už aj iPod od Apple vymenil módnu bielu za explóziu čistého chrómu. Rýdza farba sa stáva novým materiálom, roztaveným a premeneným do nových foriem a povrchových úprav.

Odtiene sú intenzívne, šumivé a futuristické – sýte červené a purpury sú už mimo hry, nahradzujú ich svietivé a pulzujúce ružové, žlté a tyrkysové. Živé pastely a takmer fluorescenčné optické efekty explodujú, žiaria a svietia. Tento kinetický prístup k farbe predstavuje očistnú kúru od depresie, ktorá mnohokrát podlamuje naše duševné sily.

Syntetický, štýlový a chromatický prístup vytvára miesta pre život, na prácu a hru, v ktorých prevláda emočná energia – symbolické obsiahnutie života euforickou a nákazlivou radosťou.

Precízna kvalita

Postkonzumná spoločnosť už dávno nie je fascinovaná nekonečnými možnosťami; nie je to otázka zníženia spotreby, iba zmeny jej skladby. Tento postoj sa tak stáva novým počiatkom pre tých, ktorých nebaví len otrocké sledovanie trendov. Poézia a tajomstvo sa v uplynulom desaťročí pri honbe za luxusom nebrali príliš do úvahy. Tento nový, mierne tajomný spôsob nezávislosti obnovuje skutočný zmysel pre krásu a osobný výber.

Zásadnou charakteristikou tejto palety je „dymová alchýmia“ – jemné, tlmené a atmosférické farby, ktoré zaujmú oko a sú skutočnou potravou pre dušu. V kontraste s temne kozmickou paletou sivastej modrej, tyrkysu a nerastnej sivej môžu byť jednotlivé farby jasne zaostrené a zvýraznené ako žiarivé hviezdy v atramentovej hlbine vesmíru. Jemne trblietavé materiály a povrchy sa lesknú a žiaria, a budia tak pocit rafinovanej elegancie a diskrétneho luxusu.

Látky a poťahy sa zameriavajú na vzájomne sa doplňujúce textúry – vlnu a hodváb, zamat a kožu, semiš a plsť. Lesklé bridlice a žula sú už celkom mimo hry, na ich miesto prichádzajú omnoho zemitejšie povrchy, ako je napríklad betón vo veľmi osobitých kombináciách.

Proces posudzovania krásy podľa jej skutočnej hodnoty umožňuje omnoho individuálnejšie interpretácie štýlovej kreativity, dnes predsa potrebujeme skôr obsah, než formu, potrebujeme materiály, ktoré zasycujú predovšetkým dušu. Po ére hysterickej masovej spotreby prichádza obnova krásy a autenticity, ktorá nám dovoľuje oslobodiť sa. Vojdite do nového, tichého vesmíru individualizmu!
Heureka certifikat
Certifikát nakupuj bezpečne
Pricemania overené
Najnákup overené

Newsletter

Chcem byť informovaný e-mailom o zľavách a novinkách