Doprava nad 99€ zadarmo
0948 807 803 - Volajte
0 položiek
Za 0,00 €
Košík - zaplatiť

História Nivea výrobkov

Príbeh značky NIVEA sa začína na začiatku minulého storočia historickým objavom euceritu, prvej stabilnej emulzie vody v oleji. V roku 1911 začal Oskar Troplowitz, majiteľ firmy Beiersdorf, v spolupráci s chemikom Isaacom Lifschützom a dermatológom Paulom Unnom s vývojom nového pleťového krému pripraveného z tejto emulzie. Už v decembri toho istého roka uviedli na trh prvý stabilný pleťový krém na svete. Troplowitz ho nazval NIVEA. Názov pochádza z latinského slova „nivius“ a v preklade znamená „snehobiely“. Prvá guľatá plechová dózička sa vyznačovala typickým secesným dizajnom, ktorý bol v súlade s duchom doby. Tej zodpovedal aj vtedy prevládajúci obraz ženy - krehkej, éterickej a jemnej bytosti. Veď veľké zmeny boli iba na obzore.
Počas druhej svetovej vojny riadila reklamu firmy Elly Heuss-Knappová. Vďaka jej úsiliu nezasiahla značku NIVEA nacistická ideológia. Namiesto toho prezentovala dievčinu s krátkymi vlasmi v športovom oblečení a zdôrazňovala jej ženskosť v období, ktoré čoraz viac charakterizoval nepokoj, utrpenie a nedostatok. Aj Elly Heuss-Knappová si uvedomovala pozitívne spojenie modro-bielej kombinácie farieb s čerstvým vzduchom a slnkom a neustále tieto farby využívala. To je tradícia, ktorá pokračuje až do dnešných dní. Počas vojny väčšina krajín, ktoré boli vo vojnovom stave s Nemeckom, vyvlastnila značku NIVEA. Čoskoro po vojne začala firma Beiersdorf vykupovať späť skonfiškované práva na svoju obchodnú značku a tento proces sa skončil až v roku 1997.
NIVEA bola medzinárodnou značkou od samého začiatku. Už na prelome storočia mala firma Beiersdorf medzinárodné dcérske spoločnosti. Vývoj výrobkov a pojatie marketingu sa však silno orientovali na domáci trh. V 80. rokoch sa svet premenil na globálny trh a NIVEA sa stala skutočne globálnou značkou. Zo všetkého je najdôležitejšia individuálna výnimočnosť a rozmanitosť ponuky. Zákazníci očakávajú ešte širšie možnosti voľby. V súlade s týmto trendom značka NIVEA uvádza na trh nové výrobky a kozmetické rady. Ich prednosťou je vysoká kvalita, jemná starostlivosť, rozumná cena a viditeľný účinok.
Dnes značka NIVEA predstavuje starostlivosť o pleť a vlasy, starostlivosť pri holení, kúpaní, sprchovaní a opaľovaní, starostlivosť o telo aj o detskú pokožku. Výrobky NIVEA, ktoré sa predávajú v 150 krajinách, majú dôveru na celom svete. V skutočnosti sú zákazníci v mnohých krajinách presvedčení, že NIVEA je miestna značka! Firma Beiersdorf považuje tento malý omyl za veľký kompliment. Napriek všetkým zvratom a obratom minulého storočia stále platí jeden fakt - NIVEA znamená jemnú starostlivosť. Dermatologickí odborníci firmy Beiersdorf ponúkajú trvalo vysokú kvalitu za rozumnú cenu. Modrá plechová dózička Krému NIVEA je nadčasová. Vždy je v súlade s potrebami a želaniami zákazníkov.

      Nivea v 30. rokochNivea v 80.
rokoch

Rozdelenie Nivea výrobkov

Výrobky NIVEA VISAGE sú výsledkom najnovších vedeckých výskumov a ponúkajú účinnú starostlivosť pre každý typ pleti. NIVEA FOR MEN je rad vysoko kvalitných výrobkov určených na kompletnú starostlivosť o mužskú pleť. NIVEA SUN poskytuje všetkým tú najbezpečnejšiu ochranu pred slnečným žiarením, a zároveň jedinečnú starostlivosť značky NIVEA. NIVEA Soft je vysoko účinný hydratačný krém pre každodenné použitie na celé telo. Nivea Creme najobľúbenejší univerzálny krém na svete neprekonateľným spôsobom zabezpečuje všetkým typom pleti ochranu a intenzívnu starostlivosť. Výrobky radu NIVEA Body sú výsledkom najnovších vedeckých výskumov v oblasti starostlivosti o telo a zahŕňajú okrem klasickej starostlivosti aj výrobky pre špeciálnu starostlivosť i Vaše potešenie. NIVEA Hand kompletná a efektívna starostlivosť  pre krásne a pestované ruky. NIVEA Hair Care ponúka optimálnu starostlivosť pre každý typ vlasov. NIVEA Baby je detská kozmetika, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre starostlivosť o citlivú detskú pokožku. NIVEA je rad jemných a inovačných výrobkov kúpeľovej kozmetiky, ideálnych pre všetky typy pokožky, vrátane citlivej. Výrobky NIVEA DEODORANT sú špeciálne vyvinuté pre optimálnu starostlivosť o pokožku a spoľahlivý účinok po celý deň. NIVEA Intimate sú výrobky ideálne na každodennú intímnu hygienu, ktoré dodávajú príjemný pocit čistoty, sviežosti a zdravie po celý deň.
Heureka certifikat
Certifikát nakupuj bezpečne
Pricemania overené
Najnákup overené

Newsletter

Chcem byť informovaný e-mailom o zľavách a novinkách